Zahájení sezóny 2022

V sobotu 7. 5. 2022 začíná sezóna.
Teplé jarní dny svádí k výletům, a tak vám můžeme s radostí potvrdit, že i u nás již končí období zimních rekonstrukcí a v sobotu 7. 5. poprvé otevíráme bunkr pro veřejnost. Po dlouhé době bez omezení a po dlouhé době první sobotu v květnu. Do prázdnin využijte k návštěvě soboty, přes prázdniny nás na objektu zastihnete denně, v září pak už opět pouze soboty. Podrobnější informace v sekci Otevírací doba a vstupné.
Přes zimu jsme nelenili a vylepšovali naše expozice. Kdo sleduje i náš facebookový kanál, tak ví, že práce se přesunuly do filtrovny, která prošla odbarvovací kúrou, při které nám firma oklepala barvu z podlahy. Toto byl jeden z hříchů dob minulých, který budeme muset postupně napravit po celém objektu. Jelikož obouchání barvy je dost prašná záležitost, odstrojili jsme komplet vzduchotechniku a vynesli všechny exponáty. Některé už se pak zpátky nevracely, protože po vybílení místnosti se krom původních rozvodů ve filtrovně objevily i repliky stojanů včetně nových filtrů. Práce zde ještě budou pokračovat, neboť rozvody velkého okruhu jsou teprve ve výrobě. Tím, že místnost bude kompletně vybavená se nám však zmenší prostor pro prohlídky. Věříme však, že to za to stojí.
Dále jsme se pustili do menších akcí, protože díky zvýšené vlhkosti v objektu všechno velice rychle chátrá. Některé kovové exponáty a součástí vybavení tak byly opískovány a znovu natřeny, jednalo se především o nábytek a části podlážek. Oživení se dočkaly i stěny chodeb a některých místností.
Také jsme přes klidovou část sezóny uspořádali jednu členskou schůzi a jeden klubový výlet na Ostravsko a Opavsko. Bylo nám potěšením vidět naše staré známé a okouknout, jak pokročili v rekonstrukci svých objektů. Byl to velice inspirativní víkend.
Co nás čeká dále? No hlavně vy, naši návštěvníci. Už se těšíme, až Vám bunkr budeme moci zase zpřístupnit. Přes léto pak máme ještě stále některé neobsazené týdny, takže budeme hledat schopné brigádníky, kteří nám pomohou s provázením. Pokud už teď víte, že by Vás to bavilo, ozvěte se na náš mail. Také se blíží vydání nové publikace a snad už i nových webových stránek.
V Dolní Moravě se dějí věci, které na nás budou mít přímý i nepřímý vliv. Letos se otevírá nová velká atrakce, takže v obci bude opět blázinec. Ještě že jsme trochu bokem toho všeho velkého mumraje. Pokud chcete na Dolní Moravě nalézt oázu klidu, věříme, že jí může být okolí našeho bunkru. S obcí spolupracujeme na úpravě přístupové cesty a dojde také k dalšímu zkulturnění. V její blízkosti však mohou probíhat práce, tak prosím omluvte dočasný diskomfort.
No a další projekty postupně ještě odhalíme. Děje se toho v poslední době více a jsme rádi, že by to měly být změny k lepšímu.
Těšíme se na Vaší návštěvu.