Sbírka na Lípu odhodlání

Součástí programu je i zasazení Lípy odhodlání. Národní strom má být vzpomínkou na všechny obránce hranic, kteří byli odhodláni bojovat za svobodné Československo, a především ty, kteří v tomto odhodlání pokračovali v řadách domácího či zahraničního odboje.
I Vy se můžete na tomto symbolickém aktu podílet. Lípu společně zasadíme, a aby měl strom dostatek vláhy, utvoříme živý řetěz, který bude dopravovat vodu z nedalekého potoka.

Další způsob, jak se můžete zapojit, je finanční příspěvek do námi pořádané sbírky. U lípy samotné bychom rádi vybudovali zastavení naučné stezky a posezení, které by mohlo zpříjemnit cestu k našemu muzeu a zároveň zkrášlit okolí.
I samotné příspěvky na tuto akci však budou mít spíše symbolický charakter. Aby účastníci sbírky nezůstali zapomenuti, bude jejich jména zvěčněna na ceduli popisující důvody vysazení Lípy odhodlání. Pokud se tedy chcete do celé akce zapojit i touto formou, zašlete příspěvek v hodnotě 100 Kč na náš transparentní účet 2700898666 / 2010.

Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno, které má být uvedeno na pamětní desce. Nemusí to být nutně jméno vlastníka účtu. V případě platby za více lidí je možno poslat peníze najednou a jména do zprávy uvést všechna.
Jen Vás chceme poprosit, aby byla celá akce důstojná. Uvádějte svá občanská jména, nikoliv přezdívky. Věříme, že Beruška001 může být sice cool, ale na pamětní ceduli se moc nehodí. Pokud jméno uvést nechcete, uveďte to taktéž do zprávy pro příjemce. V krajním případě si vyhrazujeme "podivná" jména nezařadit a peníze vrátit na účet odesílatele. Je samozřejmě možné uvádět jména spolků apod. Myslete také na to, že účet je transparentní a tedy veřejný.

.

Příspěvky je možné posílat do 22.9., kdy bude Lípa odhodlání zasazena, pokud však chcete najít své jméno na ceduli již při slavnostním odhalením, proveďte převod peněz raději do konce týdne tedy 16.9.
Vybrané peníze budou použity výhradně k financování výše zmíněné lípy a zkrášlení jejího okolí.
Děkujeme KVH Kralka