Nová přístupová cesta k muzeu

pristup_orto_novy.png

Vážení návštěvníci,
díky velmi dobré spolupráci s obcí Dolní Morava je právě budováno oficiální parkoviště muzea a nová přístupová cesta k bunkru.

Již od začátku sezóny 2018 tedy, prosíme, využívejte nové parkoviště, které se nachází o cca 250 m dále, než bylo současné parkování na soukromém pozemku. Stačí pokračovat po komunikaci a po levé straně je připraveno podélné stání. Umístění parkoviště zachycuje například tento odkaz 1url.cz/stxMt, či přiložené fotografie. Parkoviště je v daném místě označeno.

Pro následnou cestu na objekt můžete využít současnou pěšinu, kterou naleznete jakmile se vrátíte zpět k mostu přes řeku Moravu. Jelikož se však cesta trochu prodloužila, nabízíme Vám i novou variantu. Kousek za parkovištěm se nachází dvě velké vzrostlé lípy se sochou svatého Jana Nepomuckého. Od nich je vybudována nová přístupová komunikace, která vede po obecních pozemcích. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, cesta je již dokončena a tudíž nemáte kam uhnout. Takto se dostanete až k potoku těsně pod náš bunkr, ten překonáte a vydáte se směrem vzhůru k objektu. Stejně jako u klasického přístupu je i tady trasa vedena po betonovém pásu protitankové překážky - buďte opatrní. K muzeu se tak dostanete mnohem rychleji, s menším převýšením a z druhé strany, než jste zvyklí.

Dokončením nové přístupové trasy tak vznikl okruh, který umožňuje zvolit jinou cestu k bunkru a jinou pak zpět do Dolní Moravy.
Neparkujte prosím na soukromích pozemcích, přináší to problémy Vám i nám. Obě přístupové cesty jsou určeny POUZE pro pěší. Děkujeme, že tyto pokyny respektujete. Soukromé vlastnictví druhých je stejně nedotknutelné, jako to Vaše.

FOTOGALERIE ZDE: 
Nová přístupová cesta