Kolem K-S 5 již tanky neprojedou!

„Baletkááá, baletkááá, dělejte…“. Čtyři páry rukou patřící k funícím tělům uchopily rozsocháč, těžce se jej pokoušely postavit na jedno z ramen dotýkajících se rozbahněné země a natočit jej jak příslovečného ježka v kleci do správné polohy. „Tak sakra pojďte pomoct, jinak se s tím budeme mořit do večera a na to pivo do Moravy nepůjdem…“. Zdálo se, že argument zabral, k původním čtyřem se přidaly další dva páry rukou a rozsocháč vzápětí zapadl přesně na určené místo. Zbývalo jen přeměřit vzdálenost od betonového prahu a mohlo se začít nanovo s dalším kusem.

„Tak kolik jich máme, bude to už půlka? Nemám jít raději pro foťák a pod záminkou dokumentování si alespoň chvíli odpočinout? Když budu mít štěstí, mohl bych rovnou zmizet a té dřině se vyhnout…“, pomyslel jsem si. Z úvah mě vytrhl Karlův hlas, který zněl nadějně: „Pauza, kašlem na to, dáme odpočinek a pak budeme pokračovat…“. I když bylo pozdní odpoledne, už jsme věděli, že ještě dnes dokážeme rozmístit všech 40 plánovaných rozsocháčů a vytvořit tím protitankovou překážku na levém křídle naší „Kačenky“, takže krátký odpočinek nebyl nikomu proti mysli. V tu chvíli nás totiž z koulení rozsocháčů bolely všechny svaly v horní části těla a jak se později ukázalo, mělo být ještě hůř…

V tomto duchu se nesla sobotní brigáda, během které se podařilo v terénu umístit část z protitankových rozsocháčů získaných v loňském roce od Armády ČR. Protože nakonec došlo i na to plánované focení, můžete si pár fotek nově vzniklé překážky prohlédnout ve fotogalerii.

Pracovním víkendem jsme uzavřeli letošní turistickou sezónu a nastává půlroční období návštěvnického klidu. Členům Klubu však začíná doba perné práce „v zákulisí“: už teď můžeme prozradit, že příští rok bude znamenat v historii K-S 5 zásadní zlom, kdy objekt dostane novou izolaci, nové expozice a objeví se i nové exponáty.

Tedy na viděnou v sezóně 2012!