Výcvik posádky 2020

Vážení návštěvníci, v sobotu 15. srpna bude na objektu probíhat výcvik mužstva. Muzeum bude pro návštěvníky uzavřeno (krom omezeného předem nahlášeného počtu, viz níže). Využijte prosím k návštěvě pátek 14.8. nebo neděli 16.8. Pro zájemce o účast na této ojedinělé akci přikládám text pozvánky:
Klub vojenské historie Kralka, KVH Prapor SOS Falknov nad Ohří, KVH Četnická pátrací stanice Pardubice a KVH 6. hraničářský prapor – „Sibiřských úderníků“ Vás zvou k návštěvě akce:

"S psí hlavou na výložkách"

Navštívili jste pevnostní muzea v ČR a chtěli byste vidět takovou stavbu „zabydlenou“? Narazili jste při svém výletu na zarostlý zdevastovaný objekt a přemýšlíte, jak se v něm před 80 lety žilo? Zajímá vás všední den československého vojáka v opevnění v době vrcholících příprav obrany ČSR před nacistickou agresí? V sobotu 15.8. se vám pokusíme nabídnout odpověď. Muzeum čs. opevnění K-S 5 U potoka a jeho okolí se stane místem výcviku dobové jednotky složené z výše zmíněných KVH. Vojsko se zaměří na výcvik se zbraní, obsluhu agregátu ve strojovně nebo zřízení polní telefonní linky.
Prostor výcviku bude pro běžné návštěvníky nepřístupný a areál bude střežen hlídkami. Do prostoru objektu a jeho okolí budou každou hodinu vpuštěny pouze menší skupiny, které budou mít jedinečnou možnost zhlédnout objekt obsazený vojáky, jejichž počet by měl odpovídat zhruba polovině plánové osádky objektu - jedné směně (pro náš objekt se počítalo s osádkou 37 mužů).


Prohlídkový program bude probíhat od 9:00 do 17:00 pouze pro PŘEDEM NAHLÁŠENÉ účastníky!

V případě Vašeho zájmu nás prosím co nejdříve kontaktujte na e-mailu: info@ks5.cz . Prosíme vás, abyste nám nahlásili počet a hodinu, kdy plánujete akci navštívit (vstup vždy v každou celou hodinu, poslední v 16 hod). Pokud bude vámi udaný čas již plný, e-mailem vám nabídneme jiný v závislosti na tom, kolik návštěvníků se nám bude hlásit. Omlouváme se, ale vzhledem k rozměrům pěchotního srubu a počtu dobově uniformovaných účastníků není možné jiné řešení. Rovněž si dovolujeme upozornit, že vzhledem k prostoru a hluku je akce vhodná pro děti od 12 let. Děkujeme za pochopení a doufáme, že tato omezení vám budeme schopni vynahradit nevšedním zážitkem.