Aktuality na webu

Výcvik posádky 2020

Vážení návštěvníci, v sobotu 15. srpna bude na objektu probíhat výcvik mužstva. Muzeum bude pro návštěvníky uzavřeno (krom omezeného předem nahlášeného počtu, viz níže). Využijte prosím k návštěvě pátek 14.8. nebo neděli 16.8. Pro zájemce o účast na této ojedinělé akci přikládám text pozvánky:
Klub vojenské historie Kralka, KVH Prapor SOS Falknov nad Ohří, KVH Četnická pátrací stanice Pardubice a KVH 6. hraničářský prapor – „Sibiřských úderníků“ Vás zvou k návštěvě akce:

"S psí hlavou na výložkách"

Letní sezóna 2019

DSCN5661.JPG

V sobotu 29. června začíná v našem muzeu letní sezóna. Od tohoto data bude otevřeno každý den až do konce srpna. Ačkoliv stále ještě červen tak v neděli 30.6. již vedeme letní otvírací dobu.
Detailní informace k otevírací době

1. září již bude zavřeno přestože je to ještě konec prázdnin.

 

Po devastující zimě objekt pdostane během léta nové části svého kabátu (omítky), nové expozice v ubikacích mužstva.
Dále chystáme rozšíření naučné stezky podél nové cesty.
 
Tešíme se na vaši návštěvu!

Co by podle nejvíce vás přispělo k zatraktivnění muzea K-S 5 pro návštěvníky?

Říjnová sněhová nadílka

17.10.2009 K5 v bílé záplavě

Navzdory sněhovému přívalu na našich horách, který je v půlce října prý neobvyklý, bylo i tuto sobotu na K5 otevřeno pro návštěvníky. Cestu jsme museli prošlapávat místy až po kolena ve sněhu, ale ani tak nás návštěvníci nezklamali a opravdu přišli.

Novináři sice psali své obvyklé halasné předpovědi, podle kterých měla K5 být touto dobou již celá pod sněhem včetně vchodu, ale skutečnost byla mnohem příjemnější a několik hodin dokonce svítilo slunce. Jen venkovním pracím sníh příliš nepřeje.

Stránky spuštěny

Po dvouměsíční usilovné práci byly spuštěny nové webové stránky muzea.
Tentokrát se Klub rozhodl pro pořízení vlastní domény www.ks5.cz a tedy i garantované dostupnosti a kvality hostingu.