Pozvánka na Oživený bunkr 2010

Hraničář...

Téměř na den přesně po 72 letech se do jedné z pohraničních pevností a jejího okolí vrátí příslušníci ozbrojených sborů, kteří v roce 1938 stáli na hranicích připraveni bránit svoji vlast.

Klub vojenské historie Kralka provozující muzeum čs. opevnění K-S 5 „U potoka“ u Malé Moravy pořádá ve dnech 25. – 26. září 2010 vzpomínkovou akci, při které si v okolí expozičního objektu rozloží své tábory vojáci, četníci a finanční stráž. V dobových uniformách, výstroji a s původními zbraněmi návštěvníkům předvedou jak žili naši dědové v opevnění i na hranicích v době napětí na podzim roku 1938.

Během celého dne bude možno navštívit pevnost K-S 5 „U potoka“, kde prvorepublikoví vojáci předvedou obsluhu zbraní i strojního zařízení. Expozice budou při této příležitosti doplněny předměty, které běžně bývají uloženy v depozitářích, jako jsou původní zbraně, jejich příslušenství, osobní věci osádky a mnohé další.

V rámci akce bude také mimořádně zpřístupněn lehký objekt z roku 1937 nedaleko pěchotního srubu K-S 5. Tento tzv. „řopík“ se také nachází v péči KVH Kralka a je rekonstruován do podoby, kterou nesly objekty na jižní hranici v době tzv. reaktivace mezi lety 1950 – 1989. V objektu bude umístěno dobové vybavení včetně zbraní a v blízkém okolí rozloží svůj tábor včetně dobové polní kuchyně ČSLA.

Podrobnější informace k akci lze zjistit na webových stránkách www.ks5.cz , emailové adrese
info[zavináč]ks5.cz nebo na telefonu 775 301 233 (pan Jakub Vlosinský).

pozvánka

PřílohaVelikost
2010-tiskova-zprava-oziveny-bunkr.pdf40.6 KB