FortFest 2016

FORT_FEST.png

V sobotu 2.7. proběhne na nedaleké dělostřelecké tvrzi Horka v Králíkách akce s názvem Fort Fest. V podzemních sálech se budou prezentovat rozličná muzea opevnění z domova i zahraničí a náš klub na této akci nebude chybět. Nezapomeňte navštívit stánek muzea, kde se dozvíte, co připravujeme na následující sezónu či další roky, nebo jak jsme postupovali v rekonstrukci v letech minulých.

Jelikož z centra dění to na náš objekt je jen kousek, připravili jsme na tento víkend speciální prohlídky a další akce. Přijďte navštívit nejlépe zrekonstruovaný objekt na Králicku a rozhodně nebudete litovat. Pro tento víkend se na bunkru objeví exponáty, které při běžných prohlídka není možné vidět. Některé místnosti navíc budou dovybaveny tak, jako by si posádka jen na chvíli odskočila.

Před objektem na Vás dýchne atmosféra 30. let. Naleznete zde dobové ležení a vojáci předvedou ukázku výcviku a obsluhy zbraní. Pro dokreslení doby první republiky se můžete zaposlouchat do vysílání rozhlasu nebo si přečíst noviny z tohoto období. Nezapomeňte, že se pohybujete v přísně střeženém hraničním pásmu a jakékoliv pokusy o špionáž hlaste nejbližší ozbrojené hlídce.

Jedním z lákadel mohou být také speciální prohlídky pravého zvonu pro LK. Poprvé v historii našeho muzea bude tento kompletně zrekonstruovaný zvon zpřístupněn a vybaven jak zbraní, tak speciálním zvonovým periskopem. Můžete si tak vyzkoušet, jak by se cítil voják konající službu v tomto stísněném prostoru. Berte však prosím ohledy, že tyto prohlídky mají omezenou kapacitu.

Jak se k nám o víkendu dostat? Možností je několik. Zvláštní parní vlak přijíždí do oblasti před 11 hodinou a končí ve stanici Červený Potok, ze které je to k nám cca půl hodinky pěšky. Veřejnou dopravou - vlak je krom zvláštního vlaku nahrazen náhradní autobusovou dopravou ( využijte stanice Prostřední Lipka – Červený potok). Pro zájemce proto bude v sobotu zřízena mimořádná doprava, která Vás z místa konání akce dopraví až k nám na Dolní Moravu. Bližší informace na našem stánku případně facebooku. Automobilem na začátek obce Dolní Morava a druhá odbočka vpravo Vás navede na naše parkoviště. Odbočka je značena žlutou cedulí.

Náš objekt bude otevřen v sobotu 9-18 hod, neděle 9-14 hod. Vždy v 9 hodin bude slavnostně vyvěšena státní vlajka. Prohlídky začínají každou celou hodinu, nebo dle zvýšeného zájmu. Prohlídky pravého zvonu pro LK probíhají průběžně.